SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   26 lipca 2020

1. Trwa czas wakacji i urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

4. W sobotę pierwszego sierpnia mija 76 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Mario, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

6. Apel Komendy Wojewódzkiej o zachowanie bezpieczeństwa na drogach.

7. Apel Przewodniczącego KEP i Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Olkuszu o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

8. Prośba o przyjęcie na nocleg pielgrzymów ze Skawiny: „Deklaruję przyjęcie na nocleg 1 pątnika lub 1 rodziny, lub wyrażam zgodę na rozbicie namiotu w moim ogrodzie.”

9. Zapowiedzi: Mateusz Jaros par. Chechło i Paulina Kluczewska par. św. Maksymiliana w Olkuszu; Jarosław Kucab par. Chechło i Weronika Baran par. Smardzowice – zap. I
Ofiary na prace konserwatorskie ołtarza złożyli: Zofia i Kazimierz Leśniak, Iwona i Tadeusz Pruciak, Halina Płonka, Teresa i Michał Dróżdż, Helena i Zdzisław Sierka.
Pracowali w świątyni: Grzegorz Hajduła, Barbara Kulik, Aneta Wiercioch, Marcin Czapla. Kwiaty do świątyni zakupiła Magdalena Palska, ogrodowe ofiarowała Antonina Sadurska, a układała Halina Gliwińska. Serdeczne podziękowania składam Michałowi Kulawik i Dariuszowi Klećko za prace blacharskie przy bramie cmentarnej.