Jan Paweł II i dzieci.jpg

Głos św. Jana Pawła II:

„Bóg obdarzył was [rodziców] szczególnym powołaniem. […] To wy jesteście pierwszymi stróżami i opiekunami życia jeszcze nienarodzonego, ale już poczętego. Przyjmujcie dar życia jako największą łaskę Boga, jako Jego błogosławieństwo dla rodziny, dla narodu i Kościoła. […] Wołam do wszystkich ojców i matek […]: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia! […] Życie ludzkie jest święte. Nikt w żadnej sytuacji nie może rościć sobie prawa do bezpośredniego zniszczenia niewinnej istoty ludzkiej.”

14 czerwca 1999 r.

Z kalendarza:

„Emilia bardzo chciała mieć kolejne dziecko i była szczęśliwa, gdy poczuła, że jest w ciąży. Od lekarza, najbardziej znanego i cenionego w mieście ginekologa i położnika doktora Jana Moskały, usłyszała jednak straszną diagnozę: ciąża jest zagrożona i nie ma szans jej donosić i urodzić żywego dziecka. Lekarz stanowczo zalecił jej, aby ratowała siebie, usuwając płód. „Nie przeżyje pani tego porodu, proszę dokonać aborcji” – brzmiała diagnoza. Kobieta w pełni świadoma zagrożenia swego życia, wspólnie z mężem zdecydowała jednak, że nie może zabić swego nienarodzonego dziecka. Mąż znalazł nowego lekarza, który słynął ze skuteczności leczenia trudnych i beznadziejnych przypadków. Był to żydowski doktor nauk medycznych Samuel Taub. On też ostrzegał , że utrzymanie ciąży może skończyć się tragicznie, ale mimo to podjął się jej prowadzenia na usilną prośbę obojga małżonków i na ich odpowiedzialność. Dziecko urodziło się 18 maja 1920 roku. Był to duży, silny, zdrowy chłopak. Mimo że pochodził z małego miasteczka z dalekiego kraju 58 lat potem został wybrany na papieża i stał się ojcem świętym katolików całego świata. […] Nie ulega wątpliwości, że gdyby państwo Wojtyłowie posłuchali rady medyków i usunęli zagrożoną ciążę, Polska, świat i Kościół wyglądały by dziś zupełnie inaczej.”

Myśl na dziś: Żyj i pozwól innym żyć...