OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu mimo pandemii koronawirusa, pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. W ubiegłą Niedzielę prosiłem w imieniu przewodnika Skawińsko-Czernichowskiej pielgrzymki o deklaracje przyjęcia 1 pielgrzyma bądź l rodziny na nocleg, natomiast dzisiaj dzielę się informacją ks. Ireneusza przewodnika, naszej dekanalnej grupy biało-zielonej- sosnowieckiej pielgrzymki, prosząc o duchowe pielgrzymowanie. W tym roku na pielgrzymkę...

2.Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. 3. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

1. 4. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. 4. W środę podczas nowenny o godz. (18:00) zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny.
  3. 5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  4. 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. (17:30), a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. (18:00). Zaraz po Eucharystii nabożeństwo pier8. W ramach obchodów 100 rocznicy Cudu nad Wisłą, wdzięczni Bogu, Maryi, Królowej Polski a także bohaterom tamtych dni, pragnę już dzisiaj zaprosić na koncert wokalno-instrumentalny Jubilate, Laudate Mariam w wykonaniu wykładowców i studentów AM w Katowicach ze znakomitą konferansjerką ks. prof. Pawła Sobierajskiego. Serdecznie zapraszam w Niedziele 16 sierpnia, godz. 17:00. Będzie to prawdziwa uczta duchowa.
  5. 9. Msze św. Prasa. Zapowiedzi: Mateusz Jaros par. Chechło i Paulina Kluczewska par. św Maksymiliana w Olkuszu, Jarosław Kucab par. Chechło i Weronika Baran par. Smardzowice. Zap. II. Grzegorz Gliwiński par. Chechło i Marlena Kasprzyk par. Klucze, oraz Mateusz Baryczka par. Chechło i Aleksandra Jakubska par. Jaroszowiec zap I.

10 Podziękowania dla Michała Dróżdż ,któremu pomagał Wiesław Leśniak w pracach porządkowych wokół plebanii. Ofiarowała i układała kwiaty - Anna Płonka, przygotował świątynię i otoczenie kościoła - Grzegorz Hajdula. Wielkie dzięki Magdalenie Pałka za plakaty na koncert, tutaj także służyli pomocą Anna i Łukasz Płonka. To bezinteresowny dar dla parafii za który jestem bardzo wdzięczny.

11.0fiary na prace konserwatorskie Ołtarza złożyli: Iwona i Sławomir Szygulscy, Maria Sierka z ul. Kluczewskiej, Czesława i Eugeniusz Jaworscy, Zofia i Henryk Rudy, NN, Łucja i Edward Krawczyk. Pani konserwator potwierdza zakończenie prac w sierpniu. Bardzo dziękuję za zrozumienie i tę materialną pomoc, liczy się bowiem każda złotówka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: • 8 VIII — św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego — dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia. pierwszopiątkowe.