Głos św. Jana Pawła II:

„Mówię wam, droga młodzieży: nie bójcie się spotkać Jezusa. Szukajcie Go uważnie i z otwartym sercem, wnikliwie czytając Pismo Święte, modląc się indywidualnie i we wspólnocie. Szukajcie Go poprzez czynne uczestnictwo w Eucharystii. Szukajcie Go podczas spotkania z kapłanem, który udziela wam sakramentu pojednania. Szukajcie Go w Kościele, który poznajecie za pośrednictwem grup parafialnych, ruchów i stowarzyszeń. Szukajcie Go w obliczach waszych braci, cierpiących, potrzebujących i cudzoziemców. […]
   Papież, wasi biskupi, cała wspólnota chrześcijańska liczą na wasze zaangażowanie, na waszą wielkoduszność i patrzą na was z ufnością i nadzieją. […] W drogę! Pan idzie z wami!”

Berno, 5 czerwca 2004 r.

Z kalendarza:

Jednym z największych fenomenów pontyfikatu Jana Pawła II była niezwykła łatwość nawiązywania kontaktu z młodymi ludźmi. Po raz pierwszy świat przekonał się o tym w czerwcu 1980 roku podczas spotkania papieża z młodzieżą w paryskim Parc des Princes. […] Spotkanie w Paryżu unaoczniło papieżowi wagę takich bezpośrednich kontaktów z młodymi ludźmi. Postanowił więc nadać im cykliczny i większy, bo ogólnoświatowy wymiar. […] Oficjalnie datę 20 grudnia 1985 roku uznaje się za dzień ustanowienia Światowych Dni Młodzieży.

Marek Balon, Biografia

Myśl na dziś: Czy należę do jakieś grupy, która prowadzi mnie do Chrystusa?