Światowe Dni Młodzieży w Denver.jpg

Głos św. Jana Pawła II:

„Zawsze kochałem młodzież: podczas mojej posługi kapłańskiej i biskupiej, jak również teraz, gdy Pan polecił mi pełnić służbę na czele Kościoła. Już pierwszego dnia mojego pontyfikatu powiedziałem, że młodzież jest nadzieją Kościoła; powtarzam to zawsze i przy każdej okazji. […] W wyobraźni widziałem Światowe Dni Młodzieży jako czas pełen mocy, w którym młodzi ludzie z całego świata będą mogli spotkać wiecznie młodego Chrystusa i uczyć się od Niego, jak być świadkami Ewangelii wobec innych dziewcząt i chłopców. Dzisiaj wielbię Boga i składam Mu dziękczynienie za dar, jakim są dla Kościoła Światowe Dni Młodzieży. Wzięły w nich udział już miliony młodych ludzi, którzy z nich czerpali motywację do chrześcijańskiego zaangażowania i dawania świadectwa.”

Jan Paweł II, Autobiografia

Z kalendarza:

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) to spotkania młodych organizowane przez Kościół katolicki, zainicjowane przez papieża Jana Pawła II w 1986 roku. Spotkania odbywają się co dwa lub trzy lata. […] Światowe Dni Młodzieży organizowane są w formie religijnego festiwalu, na którym młodzież z całego świata ma okazje spotkać i wspólnie modlić się z papieżem. [...]
W okresie pomiędzy kolejnymi Światowymi Dniami Młodzieży, zgodnie z wolą Jana Pawła II, młodzi spotykają się w diecezjach w Niedzielę Palmową ze swoimi biskupami. Symbolami ŚDM są Krzyż Roku Świętego i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.

Myśl na dziś: Nigdy nie zestarzeje się serce, które kocha. (Sokrates)