Jan Paweł II odwiedza rodziny.jpg

Głos św. Jana Pawła II:

„Rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. […] Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza fakt bycia człowiekiem. A jeśli w tym przyjściu na świat oraz we wchodzeniu w świat człowiekowi brakuje rodziny, to jest to zawsze wyłom i brak nad wyraz niepokojący i bolesny, który potem ciąży nad całym życiem. Wiemy, że rodzina jest pierwszą i podstawową ludzką wspólnotą. […] Życie całych społeczeństw, narodów, państw, Kościoła zależy od tego, czy rodzina jest pośród nich prawdziwym środowiskiem życia i środowiskiem miłości.”

Jan Paweł II, Autobiografia

Z kalendarza:

„Nauczanie tego wielkiego Papieża w sprawach dotyczących rodziny stanowi niezawodny punkt odniesienia w poszukiwaniu konkretnych rozwiązań dla wielu trudności i niezliczonych wyzwań, którym rodziny muszą stawiać czoło w naszych czasach”. Tak o św. Janie Pawle II i jego niezmiennie aktualnym nauczaniu napisał Franciszek [..] zauważył, że tematem rodziny Karol Wojtyła interesował się już jako kapłan i biskup. […] Franciszek nazywa Jana Pawła II świadkiem piękna rodziny i jej niezbywalnej roli w społeczeństwie. Przypomina też jego zaangażowanie w wyjaśnienie natury i sensu rodziny jak Kościoła domowego, w którym małżonkowie tworzą wspólnotę osób i stale się rozwijają poprzez codzienną wierność przyrzeczeniom małżeńskim oraz całkowity i wzajemny dar z siebie.

Myśl na dziś: Nie mów, że kochasz swoich najbliższych. Pokaż to, poświęcając im swój czas!