Ojciec Święty.jpg

Głos św. Jana Pawła II:

„Nie możemy ponadto zapominać iż jednym z darów udzielanych przez Ducha Świętego w naszych czasach jest rozkwit ruchów kościelnych, na które od początku mojego pontyfikatu ciągle wskazuję jako na powód nadziei dla Kościoła i społeczeństwa. Są one znakiem wolności form, w których realizuje się jeden Kościół, i stanowią pewną nowość, która oczekuje na odpowiednie przyjęcie w całej swojej pozytywnej owocności dla Królestwa Bożego obecnego w historii”

Audiencja generalna 25 listopada 1998

Z kalendarza:

Od samego początku wielkim orędownikiem ruchu oazowego stał się kardynał Wojtyła, który zawsze cenił takie niekonwencjonalne formy pracy duszpasterskiej. Metropolita krakowski wizytował często obozy, odprawiał dla ich uczestników Msze Święte, starał się też bronić ich przed coraz częstszymi interwencjami władz […]. Szczególnie ważne w historii ruchu oazowego było spotkanie na górze Błyszcz koło Tylmanowej […]. Razem z 700 młodymi uczestnikami oazowego zgromadzenia arcybiskup Wojtyła wspiął się na górę pomimo nadciągającej burzy. Na szczycie burza ich nie ominęła. Msza Święta odprawiona mimo to, przy piorunach, pozostała na długo w pamięci młodych ludzi […].

M. Balon, Biografia

Myśl na dziś: Nie tkwij w miejscu. Wstań i zaangażuj się w życie parafii. Tu działa Duch Święty!