ZAPRASZAMY DO LEKTURY NUMERU "NIEDZIELI" NA 4 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

ŚMIECI - „SUROWIEC STRATEGICZNY" - str. 12-13 Czy segregacja śmieci i ich przetwarzanie są opłacalne? Jakie czekają nas zmiany w związku ze zwiększającą się wrażliwością na ochronę środowiska? Temu zagadnieniu przygląda się bliżej autor „Niedzieli".

TAM, GDZIE LUDZIE NIE CHODZĄ DO KOŚCIOŁA... - str. 20-21 Podczas gdy chrześcijanie na Wschodzie są prześladowani za swoją niezłomną wiarę a ich świątynie palone, to Zachodnie społeczeństwa coraz częściej dobrowolnie odwracają się od wartości chrześcijańskich. Zachodnioeuropejskie świątynie, w których przez wieki modlono się i chowano zmarłych, opustoszałe zostają przekształcane na restauracje i hotele. Sytuacja jest niezwykle bulwersująca, skłania także do refleksji nad naszą pobożnością i przyszłością.

RÓŻANIEC PO MĘSKU - str. 22-23 Czym dla współczesnych mężczyzn jest różaniec? Co ich przekonuje, aby po niego sięgnąć? Więcej na temat fenomenu męskiego różańca przeczytacie w najnowszej „Niedzieli".

KOŚCIÓŁ O ZWIERZĘTACH - str. 24-25 Czy ulubieniec na czterech łapach ma duszę? Czy można go traktować jako istotę równą człowiekowi? Co o zwierzętach mówi Kościół? Temu zagadnieniu przygląda się autorka „Niedzieli".