1. 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera", napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2.Trzecia niedziela listopada to także ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II- Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

1. 3. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.
  2. 4. Naszej modlitewnej pamięci polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian.
  3. 5. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. 23 listopada z racji św Cecyli, patronki muzyki kościelnej Eucharystią pragnę dziękować pani Izabeli, chórowi oraz zespołowi wokalno -instrumentalnemu za oprawę naszych rodzinnych i parafialnych uroczystości. W tej modlitwie pragniemy pamiętać o zmarłych którzy poprzez muzykę i śpiew tak pięknie Panu Bogu i nam służyli.
  4. 6. W III niedzielę miesiąca zapraszam na spotkanie z ks. prof. Pawłem Pielką. Eucharystia godz.16:00, a po niej konferencja.
  5. 7. Msze św. Prasa. Ofiarę na prace konserwatorskie Ołtarza złożyli: Monika i Tomasz Leśniak, oraz Weronika Kuzior. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuje także Anecie Wiercioch, Barbarze Krawczyk i Radosławowi Kulik za prace przy porządkowaniu otoczenia kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• • 17 XI — św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka
  • • 18 XI — bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
  • • 20 XI — św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem