JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA   22 listopada 2020

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. W modlitwie zwanej wspominkami polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian.

5. W środę podczas nowenny o godzinie 17.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę 29 listopada rozpoczniemy ten piękny czas.

7. Podziękowania dla Zenobii Ładoń, Haliny Gliwińskiej i Stanisława Zygmunta za prace w kościele.

8. Poświęcony opłatek z duszpasterskim słowem życzeń niech tworzy w naszych rodzinach ten niepowtarzalny klimat wieczerzy wigilijnej. Bóg zapłać za każdą pomoc materialną składaną przy tej i innych okazjach. Jestem wdzięczny za fakt, iż jako wspólnota parafialna dostrzegamy potrzeby związane z życiem parafii na różnych jej płaszczyznach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
24.11 – święci Andrzej Dung-Lac i towarzysze, męczennicy wietnamscy, któzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773 – 1862.