3. Trzeci tydzień.jpg

Z dzisiejszego czytania:

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. (1 Tes 5, 16-18)

Refleksja:

Trzecia Niedziela Adwentu bierze swoją nazwę „Gaudete” od pierwszego słowa antyfony na wejście […]. „Gaudete”, „radujcie się” wyraża istotę adwentu: oczekiwanie z radością, pewne napięcie, ale połączone z pewnością, że jest już blisko. […] Chrześcijanie młodego Kościoła w Tesalonikach oczekiwali bardzo szybkiego nadejścia Dnia Ostatecznego i zaniedbywali wobec tego codzienne obowiązki a jednocześnie bardzo dotkliwie odczuwali wszelkie trudy i cierpienia związane z prześladowaniami. Św. Paweł skierował do nich list tłumaczący to, co odnosi się do przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów i zachęcający do radości i dziękczynienia pośród trudu służby i cierpień doczesnych. […]
   Kościoły pełne są ludzi na pierwszym etapie wiary, ludzi, którzy nie odrzucają Ewangelii, ale ona w nich nie działa z całą mocą – brak im jej mocy i radości. Ten etap to jakby stanie na progu. […] Przyjęcie Ewangelii to początek drogi wzrostu, coraz obfitszego owocowania. Brak postępu, zwłaszcza, gdy widać, że ciągnie się latami to znak, że cofnęliśmy się […].
   Jeżeli nie zawracamy z tej drogi i nie wracamy ciągle do etapu niezaprzeczania wierze, jeżeli zdobywamy coraz więcej doświadczenia służenia Bogu, pełnienia Jego woli, to poświęcenie się dla Ewangelii owocuje rosnącą powoli i umacniającą się radością i pewnością ostatecznego spotkania z Jezusem. Wtedy dopiero czujemy, co wyrażają słowa “Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się! Pan jest blisko.”

Zadanie z kalendarza na dziś:

Cały dzień staraj się, aby żadna błahostka nie wyprowadziła Cię z równowagi. Uśmiechaj się!