„Niedziela”

Podwójnie gorzka rocznica. Czy można porównać protesty lat 70. i 80. do tych, które niedawno przeszły przez polskie ulice? Co różni obecną młodzież od tej, która walczyła o wolność z komuną? Spójrzmy przez pryzmat tamtych wydarzeń na aktualną sytuacje w naszym kraju.

Zacznijmy od Jezusa, a wszystko inne się poukłada. Arcybiskup Grzegorz Ryś w szczerej rozmowie komentuje protesty, jaki niedawno przeszły przez Polskę oraz kreśli wyzwania stojące przed Kościołem w najbliższej perspektywie.

Młodzi szukają miejsca w Kościele. Ubrani są w alby, modne okulary przeciwsłoneczne. Swoim śpiewem wzbudzają zachwyt milionów obserwatorów w Internecie. Oni odnaleźli swoje miejsce w Kościele i teraz zachęcają innych młodych do odkrywania prawdziwej rzeczywistości Kościoła. Poznajmy niezwykłych ministrantów z Katowic-Bogucic, którzy śpiewają o Bogu.

Jak przetrwać COVID? Wokół pandemii narosło wiele nieporozumień. Rozwiewa je Marek Posobkiewicz, lekarz, były główny inspektor sanitarny, który sam przechorował koronawirusa. Poznajmy jego mądre spostrzeżenia i rady poparte osobistym doświadczeniem.

„Gość Niedzielny”:

1. Trzecia część cyklu adwentowego „objawiło się życie”
2. Czy zakazy i limity wprowadzone we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego?
3. Sekrety autoportretu Matki Bożej z Guadalupe, wobec których nauka jest bezradna.