„Niedziela”

Kim są nawróceni? Już od 2 tysięcy lat wyznawcy różnych religii, zwolennicy wielorakich filozofii i światopoglądów wybierają Chrystusa. Kim są nawróceni? Co nimi kieruje? I jak my, katolicy, powinniśmy na nich patrzeć?

Szczepić się czy nie szczepić? Co na temat szczepionek na COVID-19 mówią katoliccy etycy? Jakie stanowisko w tej sprawie zajął polski episkopat? Czy katolik może skorzystać ze szczepionek?

Kapelani w czasach pandemii. Jak zmieniła się praca kapelanów w czasie pandemii? Co modlitwa daje osobom, które są hospitalizowane? Na te pytania odpowiedzi udziela ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia.

Pedofilia – okrucieństwo (nie)tolerowane? 120 mln dziewczynek w samym 2014 r. zostało wykorzystanych seksualnie. Media jednak milczą w tej sprawie. Wolą mówić o pedofilii wśród księży, podczas gdy ta stanowi zaledwie promil wszystkich zbrodni seksualnych wobec dzieci. Z tego powodu bez pomocy pozostaje 99% ofiar. O skali aktów pedofilskich na świecie i w walce z dorosłymi wykorzystującymi dzieci opowiada „łowca pedofilii” ks. Fortunato Di Noto.

„Gość Niedzielny”

- Specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze świętym Józefem – modlitwa do świętego, którą codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek.

- „Mnie opat tyniecki zabronił umierać w tym roku. Mam wyraźny zakaz” – ojciec Leon Knabit o wygranej walce z koronawirusem.

- Jak sprawnie zarządzać Kościołem i jednocześnie zachować jego wspólnotę – rozmowa z dominikaninem ojcem Michałem Paluchem.