V Niedziela Wielkiego Postu   21.03.2021

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

3. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W dzieło Duchowej Adopcji może włączyć się każda osoba poprzez podjęcie zobowiązania objęcia duchową opieką dziecka poczętego, które jest zagrożone niebezpieczeństwem zabicia w łonie matki. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcam, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne.

4. W najbliższy piątek 26 marca o godzinie 17.00 Msza Święta, a po Eucharystii wspólna droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy wszystkich na drogę krzyżową ulicami naszej parafii. Zabierzmy ze sobą świece i krzyże.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Podziękowania: Porządkowali otoczenie kościoła i plebanii: Zofia Porc, Wiesława Góral, Barbara Kulik, Agnieszka Dziechciewicz, Aneta Wiercioch, Grzegorz Hajduła. Ofiarę na prace konserwatorskie ołtarza złożyła Maria Sierka z ul. Kluczewskiej, a ciasto do kuchni rekolekcyjnej: Zofia Rudy, Agnieszka Świeboda, Barbara Kłapcińska, Joanna Bożek. Serdeczne dzięki. Szczególne podziękowania za pracę na plebanii kieruję do pana Tadeusza Pruciaka i Adriana Suskiego. Dziękuję także p. Rafałowi Pacia za ofiarowanie nagłośnienia dla chóru. Podziękowania ślę również w stronę zespołu „Te Deum” za piątkową ucztę duchową i oprawę muzyczną drogi krzyżowej.