NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 28 marca 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.
  2. 2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła — Wigilię Paschalną Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.
  3. 3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
  4. 4. Wielki Czwartek — pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 10:00 w katedrze będzie sprawowana Msza krzyżma, której będzie przewodniczył ks. bp Grzegorz Kaszak... Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18:00
  5. 5. Wielki Piątek — pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15 (w godzinie miłosierdzia, koronka). W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz.18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do 22:00 Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.
  6. 6. Wielka Sobota — dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 8:30 do 18:00. Święcenie pokarmów od godz.8:30 do 13:00 .Propozycja święceń i Adoracji.
  7. 7. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz.18:00 Zabierzmy na nią świece.
  8. 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św godz. 6:00. Ogłosimy uroczyście i radośnie światu,że Pan zmartwychwstał i jest z nami
  9. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Stanisław Kulawik. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  11. 11. Msze św. Prasa . Ofiarę na prace konserwatorskie Ołtarza złożyli : Anna Grzanka z ul. Kluczewskiej i NN ze Skałbanii. Podziękowanie za prace dla parafii : Hubert Kulik. Ozdobiła kwiatami Ołtarze: Halina Gliwińska. Serdeczne Bóg zapłać .

Na koniec serdeczna prośba o dostosowaniu się do nowych zasad sanitarno- epidemiologicznych. Stan prawny obowiązujący od 27 marca. Nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, ograniczenia dotyczące zgromadzeń.