„Gość Niedzielny”:

Warto przeczytać między innymi o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu.

„Niedziela”:

Święty (nie)tylko dla mężczyzn. Co św. Józef ma do zaoferowania współczesnemu katolikowi? O tym opowiada ks. Donald Calloway, amerykański duchowny, który zainspirował Ojca Świętego do ogłoszenia Roku św. Józefa.

Demokracja potrzebuje Królowej. Co ma wspólnego demokracja – synonim praw i wolności – z królewską godnością Maryi? Na progu maja, który rozpoczynamy w Kościele od uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski „Niedziela” odpowiada na to intrygujące pytanie.

Błogosławiony naukowiec. Jeronime Lejeune to światowej sławy naukowiec, który dziś jest kandydatem na ołtarze. Jego badania przyczyniły się do odkrycia przyczyn zespołu Downa. Odważnie przeciwstawiał się ruchom proaborcyjnym. „niedziela” prezentuje sylwetkę tego wybitnego genetyka, którego beatyfikacja jest blisko.

Złodzieje dusz. W jaki sposób manipulują sekty? Kim są stojący na ich czele liderzy-guru? Czy pewne zachowania sekciarskie zdarzają się we wspólnotach chrześcijańskich? Jak je rozpoznawać? Więcej na ten temat w najnowszej „Niedzieli”.