„Niedziela”

Skromny pracownik winnicy Pańskiej. Kto i dlaczego atakował papieża Benedykta XVI? Z jakimi wyzwaniami mierzył się papież w czasie swojego pontyfikatu? Jak wygląda teraz jego życie? O tym w przededniu 70. rocznicy kapłaństwa papieża emeryta opowiada jego osobisty sekretarz abp Georg Ganswein.

Psychoterapia zamiast spowiedzi? Jak psychoanaliza usiłuje zastępować sakrament pokuty? Jak uniknąć konfliktu między duchowością a psychologią?

Wakacje po katolicku. Katolickie wspólnoty młodzieżowe w całej Polsce organizują tego lata wiele interesujących wydarzeń. Podpowiadamy, jak młodzież może skorzystać z tej wakacyjnej oferty.

Chrześcijaństwo w świeckim państwie. Dlaczego w debacie publicznej przedstawiany jest jako negatywny obraz Kościoła? Co katolik ma odpowiedzieć na postulaty” całkowitego rozdziału” Kościoła od państwa? Na te pytania odpowiada prof. Michał Gierycz, politolog.

„Gość Niedzielny”

Historia relikwii świętych Piotra i Pawła, a także początek cyklu wakacyjnego o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba.