WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 15 sierpnia 2021

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

4. Zaproszenie na diecezjalno-powiatowo-gminne dożynki. Ks.Bp Grzegorz Kaszak. Jak wielka to dla nas szansa promocji parafii i sołectwa. Przystrójmy nasze domy tak jak w latach poprzednich, ale także proszę na wtorek i czwartek do prac porządkowych Proponowana godz. 9:00. Wtorek: ul. Rodacka, Ogrodzieniecka, Skałbania, Grabowska, Piaskowa, Leśna. Czwartek: Kluczewska, Hutnicza, Pustynna, Młyńska, Wiejska, Słoneczna, Piaskowa. Można służyć pomocą także w godzinach popołudniowych.

5. To już dzisiaj zapowiadany i długo oczekiwany koncert muzyki sakralnej ,w hołdzie Maryi „ z wdzięcznością dla naszych matek. Serdecznie zapraszamy dzisiaj godz.17:00.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Jadwiga Pietrzyk. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

8. Ofiarę na prace konserwatorskie Ołtarza złożyli: Ewa i Cezary Zakrzewscy, Kazimiera Suberlak, Zofia i Henryk Rudy, Janina Pokój, Janina i Stanisław Radzięta, Alina, Marian i Renata Marzec, Łucja i Edward Krawczykowie, Zenobia Ładoń. Bardzo dziękuję za ten dar serca. I mam nadzieję, że pani konserwator dotrzyma słowa i 5 września podczas uroczystości odpustowej ks. Bp Grzegorz Kaszak dokona poświęcenia trzech ołtarzy Dziękuję także za ofiary na remont ogrodzenia cmentarza.

9. W tym tygodniu patronują nam:

— we wtorek 17 sierpnia — św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem; w piątek 20 sierpnia św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy";

— w sobotę 21 sierpnia św Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.