Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    22 sierpnia 2021


1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczymy się nieustannie odkrywać.


2. Dzisiaj świętujemy w naszej parafii Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne. Rozpoczną się one o 14.15 przy naszym kościele oceną wieńców dożynkowych, po czym nastąpi przemarsz korowodu na stadion ULKS Centuria, gdzie o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Kaszaka w podziękowaniu za tegoroczne zbiory. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na nasze dożynki tak starannie przygotowane przez przedstawicieli powiatu i gminy, radę sołecką, KGW, OSP i mieszkańców naszej społeczności, którym serdecznie dziękuję za pełne zaangażowanie w ponoszeniu trudów organizacji tej uroczystości.


3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.


4. 23 sierpnia przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. 23.008 został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.


5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Jadwiga Porcz. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.


W tym tygodniu patronują nam:
24.08 – św. Bartłomiej (+ok.70), apostoł;
27.08 – św. Monika (ok.332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;
28.08 – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.