Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    29 sierpnia 2021


1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.


2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.


3. 1 września będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.


4. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w środę 1.09 o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Służbę Liturgiczną prosimy na zbiórkę w środę na godzinę 19.00.


6. Apel Przewodniczącego KEP ws. Dnia Solidarności z Afgańczykami.


7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godzinie 18.00 Msza Święta – modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Do służby przy ołtarzu ponownie zapraszamy chłopców, bowiem służba Panu Bogu jest szczególnym zaszczytem. Od godziny 19.00 sakrament pokuty. Będą zaproszeni kapłani naszego dekanatu.


8. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.


9. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.


10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


11. Ofiary na prace konserwatorskie ołtarza złożyli: Czesława i Eugeniusz Jaworscy, NN, Anna Kuzniar, Maria i Artur Szygulscy, rodz. Leśniaków z ul. Hutniczej, Helena i Zdzisław Sierka, Marianna Mrówka, Genowefa Działach. Serdeczne Bóg zapłać.


12. Za nami piękna uroczystość dożynek diecezjalno-powiatowo-gminnych. Wszystkim, którzy mają jakikolwiek wkład w przygotowanie i przebieg tej uroczystości serdecznie dziękuję. Nie sposób wszystkich wymienić. Choć są osoby i grupy, którym winien jestem szczególną wdzięczność. Niech staropolskie Bóg zapłać będzie wyrazem osobistej wdzięczności za okazane serce. Okazuje się, że jest wielu parafian, którym autentycznie zależy, aby tak jak we własnym domu, tak i w parafii można było cieszyć się z estetyki naszego parafialnego gospodarstwa. Bardzo, bardzo dziękuję.


13. Przed nami kolejna uroczystość. Podczas parafialnego odpustu ks. Bp Grzegorz Kaszak na Mszy o godzinie 16.00 dokona poświęcenia trzech odnowionych ołtarzy – ołtarza głównego i dwóch bocznych. Na tę uroczystość zapraszam wszystkich parafian. Proszę o pełną asystę. Proszę o obecność wszystkie grupy jak i stany w galowych strojach. Proszę również o wcześniejsze przyjście, aby przed 16.00 przywitać dostojnych gości.


W tym tygodniu patronuje nam:

 

3.09 – św. Grzegorz Wielki (ok 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator, patron naszego ks. Bpa ordynariusza, którego otaczamy modlitwą.