Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   5 września 2021


1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową z racji przypadającego w środę święta Narodzenia NMP. Oto dzień, który dał na Pan.


2. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują.


3. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski we wszystkich parafiach w Polsce odbywa się zbiórka pieniężna do puszek na pomoc migrantom i uchodźcom.


4. Ofiarę na prace konserwatorskie ołtarza złożyli: Danuta Gołębiowska z rodziną, Zofia i Kazimierz Leśniak, Jolanta i Andrzej Wójcik, NN. Serdeczne Bóg zapłać.


5. Diecezjalna pielgrzymka do Kalwarii – 11.09.2021


6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Janina Piasecka. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.


8. Służyli pomocą w pracach przygotowujących dzisiejszą uroczystość: Grzegorz Hajduła, Dawid Klećko, Jacek Haberka, Zbigniew i Agnieszka Dziechciewicz, Krzysztof Żmudka, Henryk Rudy, Łukasz i Anna Płonka, Halina Gliwińska, Magdalena Palska, Maria Stachowicz, Jolanta Zdybał, Barbara Krawczyk, Lidia Rosikoń, Barbara Kulik. Wielkie Bóg zapłać!