Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    12 września 2021


1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.


2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary. Drodzy, to dzięki Waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować prace remontowe świątyni. W ostatnich latach te ofiary przeznaczone są zwłaszcza na prace konserwatorskie ołtarzy. W Mszach sprawowanych za parafian modlimy się za wszystkich dobrodziejów. Niech Bóg wynagrodzi Wam waszą hojność i otwartość oraz gotowość do pomocy.


3. W czwartek po Mszy św. o godzinie 18.45 pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do sakramentu Eucharystii.


4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?


5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie Ojczyzny.


6. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. O godzinie 18.00 uroczysta Msza Święta dla dzieci i młodzieży, a po niej festyn ma rozpoczęcie szkoły, przygotowany z rodzicami, nauczycielami, panią katechetką, wychowawcami, naszymi scholami i liturgiczną służbą ołtarza. Warto przyjść.


7. Z woli Bożej 12 września 2021 roku, w Święto Imienia Maryi i w rocznicę odsieczy wiedeńskiej, do chwały ołtarzy wyniesiony zostaje ksiądz kardynał Stefan Wyszyński – niezłomny obrońca Kościoła, wiary i Polski oraz matka Elżbieta Czacka – niewidoma założycielka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Bóg złączył tych dwoje ludzi, tak przecież różnych i przez nich dokonał wielkich rzeczy. Słowa ks. prymasa: Soli Deo – Samemu Bogu i Matki Elżbiety: Przez krzyż do nieba, jakie nam zostawili, jakże są aktualne i dzisiaj. Pokazali nam drogę. Innej szukać nie trzeba.


8. Zapowiedzi: Milewski Marek par. Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich i Kulawik Magdalena nasza parafia. Zapowiedź I.


9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


W tym tygodniu patronują nam:


13.09 – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;
15.09 – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
16.09 – święci męczennicy Korneliusz (+253), papież i Cyprian (+258) biskup. Gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;
18.09 – św. Stanisław Kostka (1550-1568) zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.