Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 
 1.  1) Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieła kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą ja wyróżniały w codzienności.
 2. 2)  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary. Drodzy to dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować prace remontowe w świątyni. W ostatnich latach te ofiary przeznaczone są zwłaszcza na praca konserwatorskie Ołtarzy. W mszach sprawowanych za parafian modlimy się za wszystkich parafian i dobrodziejów.
 3. 3) W czwartek po Mszy Świętej o godzinie 18:45 pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do sakramentu Eucharystii.
 4. 4) We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością. Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce.
 5. 5) 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie Ojczyzny.
 6. 6) W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. O godzinie 18:00 Msza święta na którą w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież.
 7.  7) Z woli Bożej 12 września 2021 roku, w święto Imienia Maryi i w rocznicę odsieczy wiedeńskiej, do chwały ołtarzy wyniesiony zostaje ksiądz kardynał Stefan Wyszyński – niezłomny obrońca Kościoła, wiary i Polski oraz Matka Elżbieta Czacka niewidoma założycielka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskch. Bóg złączył tych ludzi tak przecież różnych i przez nich dokonał wielkich rzeczy. Słowa ks. Prymasa: „Soli Deo – Samemu Bogu” i Matki Elżbiety: „Przez Krzyż do nieba”, jakie nam zostawili, jakże są aktualne i dzisiaj. Pokazali nam drogę. Innej szukać nie trzeba.
 8. 8) Msze św. Prasa, Zapowiedzi: Milewski Marek, par. Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich i Kulawik Magdalena nasza parafia zapowiedź 1.
 9. 9) Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.
 10. Podziękowania: za prace w ubiegłym tygodniu: Halina Gliwińska, Lucjan Płaszewski, Krzysztof Żmudka,
 11. W tym tygodniu patronują nam:- w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna.- w sobotę 18 września - św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.
 12. - w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (+253), papież i Cyprian (+258) biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary.
 13. - w poniedziałek 13 września – św. Jana Chryzostoma (ok. 349-407) biskup i doktor Kościoła
 14. Za prace i pomoc w przygotowaniu uroczystości odpustowej oraz dożynek.
 15. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

-----------------------------------------------------------

ZBIÓRKA ZŁOMU 

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „ CENTURIA” przy Szkole Podstawowej w Chechle informuje, że w dniu 18 września 2021r tj. w najbliższą sobotę od godziny 8: 00 zostanie przeprowadzona zbiórka złomu metalowego.

Środki pozyskane za zbiórki złomu zostaną wykorzystane na dokończenia pierwszego etapu oświetlenia boiska piłkarskiego w Chechle.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców o wykazania dobrej woli i wsparcie naszej akcji. Prosimy o niewystawianie złomu przed posesję. Złom będzie odbierany osobiście przez przedstawicieli naszego klubu indywidualnie z każdej posesji.

 

 

-------------------------------------------------------------

ADORACJA 

14 Września - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w bazylice Św. Andrzeja Ap w Olkuszu będzie prowadzony 24-ro godzinne Rozważanie Męki Pańskiej. Zapraszamy do włączenia się w jednej lub kilku godzinach Adoracji. Rozpoczęcie Mszą Św. o godzinie 16:00. Zakończenie w dn 15-go w Święto Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 17- tej. Pierwszą godz. rozważań poprowadzi ks. Proboszcz Mieczysław Miarka natomiast następne godziny inne parafie i wspólnoty. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału. Bliższych informacji udziela Małgorzata tel: 692-566-460 (parafia Św, Andrzeja Ap.)