DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 września 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
  2. 2. 25-26 września - „Pójdź do Józefa„ XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.
  3. 3. 25 września Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Bazyliki NMP Anielskiej.
  4. 4. Zaproszenie : Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła zaprasza na sesję rekolekcyjną, która odbędzie się w dniach 1 – 3 października w parafii pw. św Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu. Rekolekcje są przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą pogłębić lub odnowić swoją wiarę. Zgłoszenia do poniedziałku 27 września 2021 r Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej www.szkolazycia.info lub www.maryschool.org w zakładce filia Olkusz. Serdecznie zapraszamy! Zapisy pod numerami. 697-608-350 Agata, 506-716-099 Gabriela drogą mailową. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez formularz zamieszczony na www.szkolazycia.info lub www.maryschool.org
  5. 5. Ruch Światło — Życie zaprasza młodzież powyżej 13 lat na weekendowy wyjazd( nocne manewry, ognisko „warsztaty i wspólna modlitwa).
  6. 6. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi. i nie w pełni sprawnymi.
  7. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. 8. Msze św. Prasa. Zapowiedzi : Milewski Marek par. Ducha św. Siemianowice Śląskie i Magdalena Kulawik nasza par. zap. Podziękowanie - Tadeusz Pruciak. Anna i Łukasz Płonka, układała kwiaty Halina Gliwińska. Serdeczne Bóg zapłac. Ofiarę na prace konserwatorskie Ołtarza złożyli: Jadwiga Jaworska i rodz. Tokaj. Oraz Maria i Andrzej Krawczyk na remont muru cmentarza grzebalnego. Bóg zapłać.
  8. 9. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek 20 września — święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy; — we wtorek 21 września — św. Mateusz (tok. 60), apostoł i ewangelista; — w czwartek 23 września — św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.