DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 września 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
  2. 2. Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością. Z okazji tego dnia warto promować miejsca związane z duchowością chrześcijańską, które mogą stanowić ukojenie dla zabieganych ludzi.
  3. 3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
  4. 4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz.17:30. W piątek dzieci będą przewodniczyły modlitwie, a w sobotę młodzież szczególnie przygotowującą się do bierzmowania.
  5. 5. Dzisiaj po zakończeniu Mszy św. liczenie wiernych.
  6. 6. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
  7. 7. Msze św. Prasa. Grzegorzowi Hajdule serdeczne podziękowanie za prace w świątyni i otoczeniu kościoła.
  8. 8. Ofiarę na prace konserwatorskie Ołtarza złożyli: Teresa i Kazimierz Chwist, Magdalena i Marcin Rudy, Ewa i Stanisław Marek, Jadwiga i Zdzisław Komendecki - Łącznie ofiarę złożyło 60 rodzin, co stanowi 1/8 wiernych parafii. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania.

9 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Milej i   błogosławionej niedzieli.

1. 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Sylwester Zub. Pamiętajmy onim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  2. 11. W tym tygodniu patronują nam-w poniedziałek 27 września św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia; we wtorek 28 września — św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata; w środę 29 września święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga; w czwartek 30 września św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński; w piątek 1 października św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich, w sobotę 2 października Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.