Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   10 października 2021


1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.


2. Obchodzimy 21. Dzień papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.


3. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski. W związku z tym przeprowadzana jest zbiórka na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Pragniemy poinformować, że istnieje możliwość zakupu oryginalnej papieskiej kremówki. Mamy nadzieję, że ten deser tak lubiany przez św. Jana Pawła II, będzie okazją do rodzinnych spotkań, rozmów i rozważań nauki polskiego papieża. Całkowity zysk ze sprzedaży kremówek zostanie przekazany na pomoc niezamożnej, uczącej się młodzieży. Wszystkim, którzy chcą wesprzeć to szlachetne dzieło, Bóg zapłać. Parafialny Zespół Caritas


4. W naszej parafii istnieje Apostolat „Margaretka”, którego celem jest modlitwa za kapłanów naszej parafii. Osoby zaangażowane w tę formę opieki duchowej ofiarowują jeden dzień w tygodniu w intencji wybranego kapłana. Sami wybierają formę modlitwy, która im najbardziej odpowiada i modlą się do końca życia. Serdecznie dziękuję za dar modlitwy.


5. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie w tym tygodniu na godzinę 17.00.


6. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W tej intencji Msza św. o godzinie 17.00.


7. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. Tego dnia zapraszamy o 21.00 na apel jasnogórski z papieżem Janem Pawłem II.


8. W środę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.


9. Za tydzień – w trzecią niedzielę października – rozpocznie się w naszym kościele kolejny cykl spotkań formacyjnych, na które serdecznie zapraszam wraz ze Wspólnotą imienia Świętego Jana Pawła II, działającą przy naszej parafii. Podczas Mszy św. o godzinie 16.00 homilię będzie głosił ksiądz profesor Paweł Pielka, a kontynuacją i uzupełnieniem jego nauki będzie krótka konferencja zaraz po zakończeniu Eucharystii. Jest to dla nas parafian – mieszkańców Chechła i okolic – niepowtarzalna okazja do bezpośredniego spotkania z nauką Kościoła, możliwość pogłębiania wiary oraz szansa na właściwe rozeznanie bieżącej sytuacji i znalezienia odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Podczas homilii i konferencji ksiądz profesor Paweł Pielka w sposób przystępny i prosty mówi o sprawach dla nas katolików, ludzi Kościoła, najważniejszych. Zwróćmy uwagę, że z tej formy spotkania i nauki korzysta wiele osób przyjeżdżających do naszej parafii z bliższych i dalszych miejscowości. Tym bardziej zachęcam każdego z Was, aby raz w miesiącu – w trzecią niedzielę – zaplanować sobie czas i udział we Mszy św. o godzinie 16.00 w naszej świątyni. Liczę na Waszą obecność. Nie potrzeba niczego więcej tylko odrobiny dobrej woli. Tak niewielkim wysiłkiem można zyskać naprawdę wiele.


10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą formularze wypominków.


11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


12. Układała kwiaty Halina Gliwińska ofiarowane przez Agatę i Janusza Kulawików. W tym tygodniu zostaną wznowione prace konserwatorskie przy ołtarzu Matki Boskiej Różańcowej. Mam zapewnienie pani konserwator, że do końca października te prace zostaną zakończone. Ofiarodawcami ostatnich tygodni są: Paweł Karasiński, Zofia i Krzysztof Sadowscy, Jolanta i Rajmund Rudy, Janina i Władysław Janda, Daria i Andrzej Pacia, Agnieszka i Robert Janowscy. NN. Serdeczne Bóg zapłać.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:


13.10 – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
15.10 – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
16.10 – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.