DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 października 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Niezwykła to sytuacja. kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem. który możemy jeść. Tylko Bóg. który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg. który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stola i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.
  1. 2. Dziś List pasterski w związku z XVI Zgromadzeniem Synodu biskupów.
  1. 3. Słowo do parafian o Synodzie.
  2. 4. Październik to miesiąc Różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godz. 17:00. Modlitwie różańcowej przewodniczą:

poniedziałek: pracownicy Służby Zdrowia, wtorek- dzieci, środa –Koło Przyjaciół Radia Maryja, czwartek i piątek - dzieci, Sobota- młodzież,

1. 5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zrnarłych. Jedną z form troski o zmarłych tzw. wypominki. Dzisiejsze wypominki są wyrazem miłości i jedności całego kościoła pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granice śmierci. Pisząc imiona zmarłych a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona zapisane są w Bożej księdze życia. Istotna jest modlitwa za zmarłych, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za grzechy należnych. Oznacza to uwolnienie z czyśćca i wejście do nieba, czyli tego stanu do którego wszyscy wierzący zdążamy.

Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia. o tych. którzy służą nam i opiekują się nami.

1. 7. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w minionych czasach lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
  2. 8. Msze św. Prasa. Ofiarę na prace konserwatorskie Ołtarza dożyli: Janina Michalec, oraz Gabriela i Dariusz Klećko. Serdeczne Bóg zapiać. Zapowiadane w ubiegłym tygodniu prace końcowe przy ołtarzu rozpoczną się jednak w tym tygodniu.
  3. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Milej i błogosławionej niedzieli.
  4. 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Alina Krawczyk i Danuta Jaworska... Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i radości.
  5. 11. W tygodniu patronują nam: - w poniedziałek 18 października - św. Łukasz Ewangelista, - w środę 20 października - św. Jan Kanty ( I 390-1073). prezbiter profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów. młodzieży, i szkół katolickich, pomagał potrzebującym, - w piątek 22 października - św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów naukowców, pielgrzym.