TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     7 listopada 2021

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

2. W pierwszą niedzielę listopada- spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

3. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

4. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość o prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszam na Mszę świętą o godzinie 11.00. Bezpośrednio po Mszy świętej zapowiadany muzyczny spektakl w wykonaniu aktorów Polskiego Teatru Historii z Gliwic zatytułowany „Imię Wolności”. Serdecznie zapraszam.

5. Ofiary na prace konserwatorskie ołtarza złożyli: Halina Płonka, Maria Woźniak, Aneta i Artur Półkoszek, Łucja i Edward Krawczyk, Irena i Piotr Kulawik. Bóg zapłać. Jak możemy zauważyć- prace te dobiegają końca.
Podziękowania składam także Zofii Porc, Wiesławie Góral, Halinie Gliwińskiej, Jerzemu Sosińskiemu i tradycyjnie już Grzegorzowi Hajdule.
Zwracam się z serdeczną prośbą o uporządkowanie otoczenia kościoła przed 11 listopada. Może w środę od godziny 9.00 znajdą się osoby chętne do pracy. Potrzebny będzie ciągnik.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
10.11 – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;
11.11 – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup i męczennik;
12.11 – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;
13.11 – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (+1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.