TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    14 listopada 2021

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

3. Zadaniem obecnego Synodu jest wsłuchanie się w to, co Duch Święty mówi do Kościoła. Zatem zgodnie z intencją Papieża Franciszka zapraszam do dialog – przemyśleń, o jakim Kościele dziś marzymy, abyśmy razem podążali drogą autentycznego wzrastania ku komunii i misji do życia, jakiego Bóg wzywa Kościół w trzecim tysiącleciu.

4. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to trzecia niedziela miesiąca, a zatem o godzinie 16.00 spotkanie Wspólnoty św. Jana Pawła II z konferencją ks. prof. Pawła Pielki. Zapraszamy na kolejną refleksję adresowaną szczególnie do naszych rodzin.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

6. W tym tygodniu planowany jest koniec prac konserwatorskich bocznego ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom: Stanisława i Tadeusz Kańtoch z Hutek Kanek, Czesława i Stefan Jędrzejczyk, Helena Płonka oraz hojny darczyńca Wojciech Myśliwiec ze Skałbanii. Bardzo dziękuję za tę materialną pomoc. Dzisiaj także dziękuję paniom z KGW za udział w Święcie Niepodległości oraz grupie muzycznej za oprawę Eucharystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17.11 – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;
18.11 – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;
20.11 - św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.