erster-Advent.jpg   Jest koniec listopada. Dni stają się coraz krótsze, wilgoć i zimno coraz większe. Pola, zaorane już i zasiane po jesiennych   zbiorach, czekają na początek wiosny. Zamiast wychodzić wieczorem z domu, wolimy posiedzieć razem w ciepłym pokoju. Gdy wychodzimy na ulice, wystawy sklepowe przypominają nam, że zbliża się Boże Narodzenie i pora pomyśleć o prezentach.

W Kościele zaczyna się Adwent, czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Będziemy świętować przyjście Jezusa w postaci Małego Dzieciątka. Adwent trwa cztery tygodnie. Jak powinniśmy go przeżywać?
   W ubiegłym roku roku na stronie parafii publikowany był kalendarz adwentowy dla osób dorosłych, dlatego w tym roku będzie zmiana – to dzieci będą mogły każdego dnia zajrzeć na naszą stronę i przeczytać zamieszczone opowiadanie oraz zadanie do wykonania.
   Dodatkowym wsparciem w odliczaniu dni do świąt niech staną się kalendarze z czekoladkami albo innymi dobrami, ale warto zadbać o to, by nie były jedynymi formami odmierzania czasu Adwentu.
   A więc drogie dzieci! Czytajcie i wykonujcie proponowane zadania. Niech sprawią Wam dużo radości, a jednocześnie pomogą dobrze przygotować się do Bożego Narodzenia!