DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła — w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).
  2. 2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.
  3. 3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  4. 4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia — Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość Życia wiecznego.
  5. 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.
  6. 6. Rozpoczęty przez papieża Franciszka w Kościele Synod ma budzić podmiotowość i tożsamość chrześcijan w dzisiejszym świecie. Parafialne zespoły synodalne są wielką szansą, aby nasze parafie stały się bardziej miejscem spotkania i doświadczenia wiary. Drodzy parafianie jako wspólnota parafialna pragnę, pragniemy poniaj opinię parafian o naszym kościele, parafii Stąd proszę o podanie pozytywnych, jak również negatywnych stron funkcjonowania parafii. Bardzo liczymy także na wszelkie sugestie, bowiem kluczowa jest tu troska o Kościół. Jeszcze raz proszę abyście anonimowo, własnymi słowami wyrazili swoje zdanie na ten temat, konieczne jest natomiast podanie swojego wieku. Czas niezwykle krótki bo tylko do 15 lutego potrwają konsultacje diecezjalne Synodu Biskupów.
  7. 7. Słowo o kolędzie

Pięknym i dawnym polskim zwyczajem religijnym są odwiedziny rodzin parafii przez duszpasterzy. Istotnym momentem tych odwiedzin zwanych popularnie kolędą jest wspólna modlitwa i błogosławieństwo udzielane mieszkańcom oraz ich domom. Również i w tym roku ks. Bp poszukując drogi umocnienia jedności parafii zaproponował oprócz tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej także kolędowanie na sposób wyjątkowy-W związku z tym proszę przyjąć moje zaproszenie do świątyni. Będę zatem oczekiwał w naszym kościele rodziny zamieszkujące poszczególne ulice na modlitwie. Rozpoczniemy od Mszy Świętej, a także w obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie będziemy mieli możliwość zaczerpnąć Jego sakramentalnej mocy i nadziei, którą niesie Jego błogosławieństwo. Niech On sam poprzez to osobiste spotkanie dopełni wszelki niedostatek naszego kontaktu i brak serdecznej rozmowy. Niech powędruje z Wami do trudnej codzienności. Czerpiąc z sakramentalnych źródeł, ponieśmy nadzieję i Chrystusową miłość tym, którzy są jej spragnieni.

Porządek spotkań kolędowych w Świątyni

Rozpoczynamy w poniedziałek 24 stycznia o godz. 18:00

Poniedziałek- ul Leśna, Słoneczna Młyńska, Piaskowa;

Wtorek, ul. Rodacka, Skałbania, Plac Partyzantów;

Środa, ul Ogrodzieniecka, Grabowska, Wiejska;

Czwartek ul Kluczewska;

Piątek ul. Pustynna, Hutnicza, Hutki-Kanki.

Wspominając tradycyjną kolędę z rodzinami, które mnie osobiście zaprosiły, proszę przyjąć moją serdeczną, wdzięczność za te chwile wspólnej modlitwy, rozmowy o radościach i tych codziennych Waszych trudach, przynoszących jednak satysfakcję z dokonanych osiągnięć.. To w waszych domach spotkałem się z wielką życzliwością. Szczególnie cieszy świadectwo wiary i życia całych rodzin.. Dziękuję za poczęstunek- staropolską gościnność, oraz pomoc materialną i zaufanie którym obdarzacie mnie już tyle lat. Cieszę się, że zauważane są też efekty starań kapłana i wspólnoty parafialnej. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Waszych domach i miejscach pracy. Niech obróci ku Wam twarz swoją i obdarzy Was pokojem.

1. 8. Msze św. Prasa. MFKiP. Będzin 16. 01, 2022. Podziękowanie za prace w świątyni -Grzegorz Hajduła.

W tym tygodniu patronuję nam: - poniedziałek, 17 stycznia — Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie; - środa, 19 stycznia — Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego; - piątek, 21 stycznia — Święta Agnieszka (f11/1V w.), dziewica i męczennica.