Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 kwietnia 2022

  1. 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jesi szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz, 15.00 w naszej świt wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
  2. 2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas a zatem święto dobra i miłości. Główne uroczystości Dnia Dobra odbywają się w katedrze..W Domu katolickim o godz.17:00 występ poświęcony tematyce Miłosierdzia Bożego„ ubogacą śpiewem artyści z Ukrainy. .Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele 79 Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Bardzo dziękuję naszej parafialnej Caritas za piękną posługę dla potrzebujących pomocyjak również Wam wspomagającym te szlachetne inicjatywy.
  3. 3. Ostatnia niedziela kwietnia jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.
  4. 4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.
  5. 5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Swiętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. .
  6. 6. W Święto Miłosierdzia Bozego możemy zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.
  7. 7. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby Życia konsekrowanego.
  8. 8. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważnia słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Swiętego.
  9. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
  10. 10. Msze św. Prasa.

Podziękowanie za pracę w świątyni Dla Grzegorza Hajduły i Haliny Gliwińskiej.

Bóg zapłać za ofiary składane na konserwacje Ołtarza św Anny.