Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. 1. Dziś czwarta niedziela, Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.
  2. 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitwo powołania do służby w Kościele. W naszej parafii przeżywamy Niedzielę Powołaniową Gościmy alumna naszego Seminarium.

Słowo Rektora. Konrada Kościka:

  1. 3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
  2. 4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską, Tego dnia przypada także 41 rocznica zamachu na Świętego Jana Pawia II Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. (19:00). Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
  3. 5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
  4. 6. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18:00 Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. O obecność proszę zarówno dzieci jak i młodzież. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
  5. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.
  6. 8. Msze św. Prasa. Ofiarę na prace konserwatorskie ołtarza złożyli w ostatnim czasie: Paweł Karasiński, Maria Sierka, Joanna i Dariusz Bożek, Anna i Rafał Żak, Jolanta Majcherkiewicz, p. Zarychta. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na ten cel. W tym tygodniu zostanie przewieziony do pracowni konserwatorskiej w Krakowie drugi ołtarz. Dziękuję także grupie artystycznej i tym, którzy pomogli w demontażu Grobu Pańskiego, a Panu Grzegorzowi Hajdule za przygotowanie świątyni na Dzień Pański W tym tygodniu patronują nam: poniedziałek, 9 maja - Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski; - sobota, 14 maja - Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.