Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 15 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. 2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginał śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  2. 3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła H. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Dzisiaj Spotkanie Wspólnoty św. Jana Pawła II. Godz. 16. Eucharystia, konferencja ks. prof. Pawła Pielki. 4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. (.18:00..). Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej. 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi - Wspomożycielki Wiernych.
  3. 6. W dniu 22maja br. w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet, której towarzyszy hasło „Pielgrzymka kobiet miłujących pokój”, a na 11 czerwca zaplanowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka, do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  4. 7. Msze św. Prasa. Podziękowania: Wczoraj został zdemontowany ołtarz św. Antoniego i przewieziony do pracowni konserwatorskiej w Krakowie. Ofiarę na prace konserwatorskie złożyli Zofia i Krzysztof Sadowscy. Z perspektywy minionego tygodnia bardzo dziękuję za ofiarną prace - paniom: Barbarze Kulik. i Halinie Gliwińskiej oraz panom -Michałowi. Dróżdż, Kazimierzowi Chwistowi, Łukaszowi Płonce, Dawidowi Klamko, Marcinowi Kamionce, Marcinowi Dąbrowskiemu, Mariuszowi Kulawikowi i Radosławowi Kulik. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną życzliwość i dobroć.

W /pn tygodnie patronuje nam: - poniedziałek, 16 maja - Święty Andrzej Bobola (1591-1657)- jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.