Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 maja 2022

  1. 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, ze miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu. 2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
  2. 3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. 4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Swiętą o godz. (.18:00..). Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. 5. 29 maja piesza pielgrzymka mężczyźni młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich godz. 7:00 Parafia Wniebowzięcia NMPw Zychcicach. 6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefena Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie. 7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. (18:00..) Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela. 8. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela

10.4 czerwca na Placu Papieskim w Sosnowcu będziemy świętować jubileusz XXX — lecia powstania diecezji, godz. 17:00 Msza św.- ks. Bp. Grzegorz Kaszak , godz.19:00 widowisko Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk„

  1. 11. Msze św. Prasa. Podziękowanie : Bardzo dziękuję rodzicom, których dzieci przyjmą' Komunię św. za bardzo ofiarną i solidną prace w świątyni, przy otoczeniu kościoła i plebanii : pracowali: Rosikoń Małgorzata i Tomasz, Trojanowscy Jagoda i Dawid, Hofler Agnieszka i Grzegorz, Kuźniak Sylwia, Sierka Irena , Kamionka Marcin, Kulawik Mariusz, Dąbrowski Marcin, Oczkowski Adrian, Wójcik Tomasz służył zwyżką przy czyszczeniu rynien ponadto w tygodniowych pracach ofiarowali swój czas: Zofia Porc, Wiesława Góral, Halina Gliwińska, Magdalena Pałka, Grzegorz Hajduk i Henryk Rudy. Ofiarę na konserwację ołtarza złożyła Alicja Bretner. Serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronuje nam: - 26 maja Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.