Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg ,,wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem" (modlitwa po Komunii).
 2. 2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę.
 3. 3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosa o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 4. 4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. (i 8:00..), w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 5. 5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 6. 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: - w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 18:00; - w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, spowiedź święta od godz.17:30; - w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.
 7. 7. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 8. 8. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.
 9. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.
 10. 10. Jedź z nami na Lednicę. XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbędzie się 4 czerwca. Wyjazd organizuje ks. Rafał Pietruszka. Zachęcam młodzież do wyjazdu. Osobom chętnym służę informacją.

11 ULKS. Ogłoszenie:

 1. 12. Msze św. Prasa. Kolejna sobota była dniem porządkowania otoczenia kościoła Pracowali: Małgorzata i Tomasz Rosikoń, Barbara i Seweryn Wdowik, Aleksandra i Konrad Działach, Irena Sierka, Magdalena Pałka, Sylwia Kuzniak, Joanna Piżuch, Agnieszka Hofler, Kinga Wójcik, Mariusz Kulawik, Marcin Kamionka. Bardzo dziękuję za tę troskę w utrzymanie należytego porządku wokół świątyni. Bardzo cieszy taka postawa młodych.
 2. 13. Ofiarę na prace konserwatorskie Ołtarzy złożyli w ubiegłą niedzielę; Iwona i Tadeusz Pruciak, Ewa i Stanisław Marek, Halina Dobrek i Magdalena Boroń, Andrzej i Barbara Szczerba, Ewelina Hyla, Czesława i Stefan Jędrzejczyk, Celim i Krzysztof Janda, Halina Smętek. Bardzo dziękuję za te ofiary bo potrzeba wrn 110 tys. Złotych aby przywrócić tym ołtarzom dawny blask. Te przepiękne ołtarze w naszej świątyni są dowodem wielkiej szczodrości naszych przodków. W tym miejscu za każdy dar będący świadectwem dzisiejszej troski o naszą Świątynię, chciałbym serdecznie podziękować staropolskim„ Bóg zapłać. Drodzy parafianie, wiemy że zarówno budynek naszej świątyni, jak i jej wyposażenie są dobrem nas wszystkich, zarówno regularnie, jak i sporadyczne praktykujących oraz tych, którzy obecnie szerokim łukiem ją omijają a najprawdopodobniej przyjdą do niej w ostatniej drodze.