Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Swięty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczemika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dzis Prosimy, aby „Duch Swięty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca.

 

3. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

 

4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła- Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Swiętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

 

5. W środę, 8 czerwca. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz_ (.18:00). Niech Matka Boża będzie naszą orędowniczką., szczególnie w trudnych sprawach naszego życia

 

6. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

 

7. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. (.18:00..). Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

 

8. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.Dla naszej Wspólnoty parafialnej uroczystość pierwszej Komuniiśw. dzieci kl. Trzeciej.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: twartoki na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca. 

 

10. Msze sw. Prasa. Zapowiedzi- Paweł ŁAKSA par. Golaczewy i Kinga KYZIOL nasza Pan-zapowiedz I .

Podziękowania : Także dzisiaj bardzo dziękuję rodzicom za prace przy kościele: Małgorzata i Tomasz Rosikoń, Teresa Jaros, Daniela Pawłowska, Anna Kulawik, Wiesław Kasprowicz„ Marcin Dąbrowski. Serdecznie Bóg zapiac .

Podziękowania także dla Zofii Porc, Wiesławy Góral, Barbary i Radosława Kulik, Macieja Płonki oraz Haliny Gliwińskiej.

Ofiarę na prace konserwatorskie Ołtarzy złożyli : NN. Urszula i Tadeusz Mrówka, Jadwiga i Zdzisław Komenceccy, Krystyna Bretner, Małgorzata Postołek, Joanna Sierpińska, Anna i Łukasz Płonka Serdeczne Bóg zapłać. 

 

W tym miejscu za każdy dar będący świadectwem troski o naszą świątynię chciałem serdecznie podziękować staropolskim Bóg zapłać. Za troskę o dobra parafii, które stanowią własność Was wszystkich. Jak mówimy kolokwialnia nasi dziadowie zostawili nam piękną świątynie wraz z jej wyposażeniem to my także potrafimy ją utrzymać i zachować jej piękno.