Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12 czerwca 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Podczas dzisiejszej uroczystości Trójcy Przenajświętszej dzieci klasy trzeciej przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.

  1. 2. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej, 3. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 19:00. nabożeństwo fatimskie -serdecznie zapraszamy!
  2. 4. W środę, 15 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc.
  3. 5. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną_ obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według świątecznego porządku Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Podczas tej Mszy św. przeżyjemy pierwszą rocznicę naszych dzieci.
  4. 6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku. 8. Msze św. Prasa. Podziękowanie ks. Bpa Grzegorza za uidział w uroczystościach z okazji 30 rocznicy erygowania diecezji sosnowieckiej.
  5. 8. Msze św. Prasa. Zapowiedzi: Łaksa par. Gołaczewy- Kyzioł nasza par. II zapowiedz. Ofiarę na prace konserwatorskie Ołtarzy złożyli: Nowak Zofia i Zdzisław, Anna i Tadeusz Rudy, Helena Płonka, Stanisława Tylec, Stanisław Leśniak, Zenona i Eugeniusz Wesołowscy, Józef Suberlak, Rodzina Baryczka z Pustynnej, Anna i Łukasz Płonka, Zdzisława Polak, Bożena Kliś, Anna Czachór, Agnieszka Kopeć-Bogucka z rodziną, Halina i Lucjan Płaszewscy.

Bóg zapłać za pracę w parafii Joannie i Robertowi Woźniczko, Łukaszowi Pałka, Magdalenie Boroń, Marii Porębskiej, Barbarze Kulik, Halinie Gliwińskiej.