Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 czerwca 2022

  1. 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. 2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów. Jutro na godz.18:00 zapraszamy młodzież klas ósmych i siódmej na Eucharystię, podczas której otrzymają poświęcone krzyże.
  3. 3. W środę od godz.19:00 sakrament pokuty i pojednania. Będzie czterech zaproszonych kapłanów. Korzystajmy z dani Bożego Miłosierdzia.
  4. 4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą godz. (18:00) w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych wieczną nagrodę. Pragnę przypomnieć o zakończeniu oktawy uroczystości Bożego Ciała tego dnia. Proszę również o przygotowanie Ołtarzy przy kościele.
  5. 5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. 6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli „wychowawców, pracowników Szkoły i Przedszkola na Mszą Świętą o godz. 9:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  7. 7. W dniach od 22 do 26 czerwca odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości„
  8. 8. W sobotę o godz. 11:00 ks. Bp. Piotr Skucha udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy młodzież, rodziców oraz świadków.
  9. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości. Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.
  10. 10. Msze św. Prasa . Podziękowanie za prace rodziców młodzieży przygotowującej się do sak. bierzmowania: Lista , oraz Michał Dróżdż, Barbara i Mirosław Kulik, Grzegorz Hajduła. Myślę o każdym z was ze szczególną wdzięcznością. Dziękuję za prace porządkowe w świątyni, wokół kościoła, wokół plebanii. Bóg zapłać za każdy gest dobroci i ludzkiej życzliwości. Ofiarę na prace konserwatorskie Ołtarzy złożyli: Zofia i Roman Guzik, Dorota Kurowska, Maria i Jan Białaś, Jolanta Grzanka, Joanna i Dariusz Bożek, Kazimierz Komendecki, Maria Sierka, Łucja i Edward Krawczyk, Władysław Janda, Krystyna Binek, Zenobia Ładoń oraz taka wielka niespodzianka jaką jest znaczna ofiara złożona przez Kamilka Pałkę. Dar dziecka komunijnego. Serdeczne Bóg zapłać.