TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 czerwca 2022r.

1. 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).
  2. 2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. 3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. (.18:00.) - serdecznie zapraszamy!
  4. 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  5. 5. Dzisiaj kończy się w Rzymie X Światowe Spotkanie Rodzin, przeżywane pod hasłem „Włość rodzinna powołanie i droga do świętości. Spotkanie to zakończy obchodzony w Kościele Rok Rodziny Amoris laetitia. Zgodnie z prośbą Papieża Franciszka w obchody te dzisiaj włącza się także każda parafia naszej diecezji.
  6. 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
  7. 7. Msze św. Prasa. Podziękowania: Także dzisiaj dziękuję rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania, a młodzieży za godną postawę, tak podczas przygotowań jak również podczas samej uroczystości. Ofiary na prace konserwatorskie Ołtarzy złożyli: Monika i Leszek Montak, Maria i Jerzy Sosnowscy, Zofia i Andrzej Skiba, Czesława i Eugeniusz Jaworscy, Zofia i Kazimierz Leśniak, Monika i Łukasz Sosnowscy, Bożena i Henryk Stachura, Jolanta i Andrzej Wójcik, Teresa i Michał Dróżdż, Jolanta i Rajmund Rudy, oraz Wanda Mrówka. Mam zapewnienie konserwatora, iż na uroczystość odpustową jeden z Ołtarzy powróci do świątyni. Serdecznie dziękuję za tę materialną pomoc. W tym tygodniu patronuję nam: - wtorek, 28 czerwca Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik; - środa, 29 czerwca - Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.