PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lipca 2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem, w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
  2. 2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona Prix niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem byly słowa: „Módl się i pracuj" (Ora et labora).
  3. 3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach H Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im laskę życia wiecznego.
  4. 4. W środę, 13 lipca, Msza Święta o godz. (19:00) i nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.
  5. 5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną.
  6. 6. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawia się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.
  7. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.
  8. 8. Msze św. Prasa. Zapowiedzi: Janda Artur nasza par. i Jaroszewicz Paulina par. św. Marcina w Jaworze zap.II.

Ofiary na prace konserwatorskie Okazy złożyli:Bożena Jampich, Agata i Piotr Jaworscy, Regina Kocjan, Daria i Andrzej Pacia, Jadwiga i Zbigniew Kmiecik, Janina Baryczka i Krystyna Pacia, Danuta Czapla i Zdzisława Kozieł, Małgorzata Binek, Helena i Aleksander Kulawik, Monika i Piotr Syguła, Jerzy Dobrek, Barbara i Andrzej Szczerba, Ewelina Hyla, Elżbieta Jaworska, Jarosław Jaworski, Krystyna i Andrzej Kulawik, Krystyna Szczerba, Teresa i Zbigniew Włodarczyk, Zdzisława Leśniak, Wiktoria i Wiesław Sowińscy. Serdeczne Bóg zapiać.

1. 9. Zaproszenie na pieszą pielgrzymkę.