SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Swiętej. Rozpoczynając XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa patrona podróżnych po mszy św. będę błogosławił kierowców i pojazdy mechaniczne. Ofiary składane przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy To Twoje podziękowanie Bogu za szczęśliwe podróże.
  2. 2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
  3. 3. Przewodnik góralskiej pielgrzymki zwraca się z serdeczną prośbą o przyjęcie na nocleg z 28 na 29 lipca pątników tej pielgrzymki. Do nas przychodzą pielgrzymi z Oraw. Przypomnę tylko, że pielgrzymka to rekolekcje w drodze, a wędrowanie to naprawdę wielki trud. Okażmy tak jak w latach poprzednich naszą życzliwość. Oni poniosą także nasze intencje do naszej Matki -Pani Jasnogórskiej.
  4. 4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  5. 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.
  6. 6. Zmarłym z naszej wspólnoty, którzy w ostatnim czasie przekroczyli bramę śmierci, wypraszajmy dar życia wiecznego: Światłość wiekuista niechaj im świeci.
  7. W tym tygodniu patronują nąm: - poniedziałek, 25 lipca — Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu; - poniedziałek, 25 lipca - Święty Krzysztof (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących; - wtorek, 26 lipca - Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny; - piątek,, 29 lipca - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betami, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.
  8. 8. Zbiórka elektrośmieci:

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce 29.07.2022r do godz 16:00 na parkingu przy kościele (wyznaczona godzina jest godzina zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic).

Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło, Ci którzy z parafian nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Nr konta na ulotkach i stronie internetowej ww.pro-missio.org.