OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
  2. 2. Jutro, I sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  3. 3. Wtorek, II sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.
  4. 4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Yianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17:30, modlitwa o nowe powołania.
  5. 5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. (18:00). Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. ( 17:30.).
  6. 6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości — życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.
  7. 7. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień- czas szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcam do podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych i w duchu wynagrodzenia za grzech pijaństwa.
  8. 8. Już dziś serdecznie zapraszam na koncert zat. W hołdzie Maryi 14 sierpnia. Niedziela. godzi 18:00. W programie Stabat Mater –Pergolesiego a także utwory Antonio Vivaldiego, Johana Pachelbela. Pani Magdalenie Pałka składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie plakatów informujących o koncercie.
  9. 9. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej. Tradycyjnie nasza pielgrzymka wyruszy z Olkusza 9 sierpnia. Grupę biało-zieloną poprowadzi ks. Ireneusz, który bardzo serdecznie zaprasza parafian na pielgrzymi szlak.
  10. 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

11 Msze św. Prasa. Zapowiedzi: Stempel Jakub zam. Olkusz i Kulawik Kinga nasza par. zap.II. Złożyli ofiarę na prace konserwatorskie Ołtarzy: Irena Tylec, rodzina Marzec, Marta Zarychta, Irena i Piotr Kulawik, Maria i Andrzej Krawczyk, Anna Kula z domu Krawczyk, oraz Alina Brodzińska także z domu Krawczyk. Serdeczne podziękowania za okazywaną troskę w przywracaniu piękna naszej świątyni. Dzisiaj także dziękuję panu Michałowi Dróżdż za prace przy plebanii. Poproszony o pomoc nigdy nie odmawia prośbie.