DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 sierpnia 2022

1. 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Mate, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów. 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Prośba o nocleg ks. Rafała Wierzbiaka, przewodnika VI Wspólnoty Skawina- Czernihów- Krzeszowice. Pragnę także przypomnieć o spotkaniu przedpielgrzymkowym grupy biało- zielonej w Kluczach. Dzisiaj godz. 16:00.
  2. 3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
  3. 4. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00
  4. 5. W sobotę., 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie o godz. 19:00 Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata. Modlitwie przewodniczy parafialny chór.
  5. 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki, Najświętszej.
  6. 7. Dzisiaj, kieruję serdecznie zaproszenie na koncert w przyszłą niedzielę, na godzinę 18:00. W programie: Stabat Mater – Giovanni Battisty Pergolesiego, a także utwory Antoniego Vivaldiego i Johana Pachelbela. Wśród wykonawców min. Swietłana Kaliniczenko i Tetyana Vaknovska czy chociażby pan Andrzej Kalarus - nasz znakomity kontrabasista. Zapraszamy. Dziękuję panu Grzegorzowi Hajdule za rozprowadzenie plakatów na wspomniany koncert
  7. 8. Msze św. Prasa. Podziękowanie; Kwiaty do świątyni ofiarowała pani Magdalena Palska, a układała Halina Gliwińska, Robert Jaworski ofiarował zupę dla braci i sióstr uczestniczących w pielgrzymce dominikańskiej w ubiegły piątek, Grzegorz Hajduła porządkował świątynię, Serdeczne Bób zapłać. Dziękuję za ofiary składane na prace konserwatorskie ołtarzy: w ubiegłym tygodniu ofiarodawcami byli: Wiesława i Józef Lubas, Teresa i Kazimierz Chwist, Anna Grzanka, Halina, Joanna i Zbigniew Leśniak, oraz Parafialny chór. Przed nami wspomniany koncert, kolejna pielgrzymka z udziałem między innymi sekretarza kancelarii prezydenta, uroczystość fatimska, czy uroczystości ślubne, stąd wielka prośba o posprzątanie otoczenia kościoła. Jutro, od godz. 9:00 proszę o pomoc.

W tym tygodniu patronują nam; - poniedziałek. 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego, - wtorek, 9 sierpnia - Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz; środa 10 sierpnia — Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik; - czwartek, 11 sierpnia Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.