pierwszy tydzień.jpg

Z dzisiejszego czytania:

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. (Mt 24, 42)

Refleksja:

„W Adwencie czekamy na koniec świata, na przyjście Pana Jezusa i na święta Bożego Narodzenia. Okres oczekiwania na Boga to chyba najpiękniejszy okres w życiu: okres tęsknoty za Panem Bogiem […] Całe Nasze życie jest Adwentem. Jest ciągłym czekaniem na przyjście Jezusa.”
„A jak jest z naszym oczekiwaniem na Zbawiciela? […] Co zamierzamy zrobić, aby przyjąć Go godnie, uroczyście? […] Czy planujemy wypełnić czas oczekiwania modlitwą indywidualną, uczestnictwem w roratnich Mszach św., na słuchaniu słowa Bożego podczas rekolekcji adwentowych?”
Tylko czy my potrafimy czekać, czuwać, cierpliwie przygotowywać się?
„My chcemy mieć wszystko szybko. Pewnemu facetowi pielęgniarka zakładała kroplówkę w szpitalu.
- Musi siostra to zakładać?
- No muszę.
- Ale musi to tak powoli kapać?
- No musi.
- A może bym to wypił? Nie takie rzeczy się wypijało.
- Nie, to musi kapać.
- Wie siostra, bo ja jestem hydraulik, jak coś kapie, to się denerwuję.
[…] My jesteśmy przyzwyczajeni do słowa” natychmiast”. Tymczasem w Królestwie Chrystusowym wszystko dzieje się według planu Bożego.”
„Piękne czekanie prowadzi do pięknego spotkania.”

Zadanie dla młodszych: Zachęć kolegę, koleżankę do udziału w roratach.

Zadanie dla starszych: Zrezygnuj na jakiś czas z czegoś, bez czego nie wyobrażasz sobie dnia, np. odłóż telefon i nie sięgaj po niego za każdym razem, gdy chcesz coś sprawdzić. Wyłącz telewizor mimo poczucia dziwnej ciszy. Ćwicz wytrwałość i samokontrolę.

Cytaty zaczerpnięto z publikacji:
ABC księdza Twardowskiego, oprac. A. Iwanowska
Ks. W. Wojsa, Wysławiajcie ze mną Pana