pierwszy tydzień.jpg

Z dzisiejszego czytania:

Złóżcie nadzieję w Panu na zawsze, bo Pan jest wiekuistą skałą! (Iz, 26, 4)

Refleksja:

„Życie doczesne- po Adamie i Ewie, po kolejnych błędach i grzechach setek pokoleń – bywa ciężkie. Nierzadko wymaga heroizmu. Nie potrzeba jakiś szczególnych życiowych tragedii, żeby się o tym przekonać. Tak dzieje się już wtedy, gdy ktoś z bliskich za mało nas kocha i gdy nie wczuwa się w to, co nosimy w sercu. […] na tej planecie, skażonej od grzechu pierworodnego aż do grzechu ludobójstwa i bogobójstwa, trudno jest trwać i wytrwać w miłości, w czystości, w wierności, w ofiarności. Trzeba mieć nieziemską siłę ducha, żeby słuchać Boga we wszystkim. Ta siła płynie z niezachwianego zaufania w to, że skoro Bóg mnie tu postawił, skoro dał mi Dekalog i sumienie, skoro dał mi swojego Syna i Ewangelię, żebym mógł Go naśladować. To trwanie w najtrudniejszej nawet sytuacji ma sens. […]
   Boże, już wiem, że ufać Tobie to wiedzieć, że mój los nieskończenie bardziej zależy od mojej więzi z Tobą niż od moich więzi z ludźmi i z samym sobą. Jestem tego pewien. W każdej sytuacji. W każdej bez wyjątku.”

Zadanie dla młodszych: Przygotuj własnoręcznie prezent dla drugiej osoby.

Zadanie dla starszych: Wybierz się dziś do kościoła – w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje. Spędź kilka chwil sam na sam z Bogiem. Tyle, ile możesz.

Cytaty zaczerpnięto z publikacji:
ks. M. Drzewiecki, Nie ma sytuacji bez wyjścia.