trzeci tydzień.jpgZ dzisiejszego czytania:

„Tak mówi Pan: «zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić.” (Iz 56, 1)

Refleksja:

„W rozmowach z tymi, którzy nie za bardzo kochają Kościół, zdarza mi się słyszeć taki zarzut: jeśli Kościół będzie tak nieżyciowo nauczał o rozwodach, aborcji, środkach antykoncepcyjnych, to już niedługo świątynie będą świeciły pustkami. Owszem, duszpasterzom nie jest obojętna liczba ludzi przychodzących do kościoła. […] Nigdy jednak nie można próbować rozwiązać tego problemu odchodzeniem od wierności Ewangelii poprzez „rozcieńczanie” nauki Chrystusa, fałszywe jej „Słodzenie”. Chrystus też na pewno boleśnie przeżył, gdy odchodzili od niego uczniowie. […] Mimo to Jezus, Świadek Prawdy, nie zmienił ani jednego słowa w swoim nauczaniu. Nie mógł zaprzeczyć Prawdzie, czyli samemu Sobie. […] Być może przyjdą jeszcze w Polsce czasy, […] kiedy liczba przyznających się do chrześcijaństwa zmniejszy się. Będzie to smutne, ale nie tragiczne. Bo nawet garstka ludzi wiernych Ewangelii i Tradycji pozostaje Kościołem. Tłum jednak, który przerobił sobie naukę Jezusa na jakąś własną modłę, Kościołem Chrystusowym już nie jest.”

Zadanie dla młodszych: Dzisiaj robimy łańcuchy na choinkę!!!

Zadanie dla starszych: Pomódl się dzisiaj o światło Boże w Twoim życiu, abyś nigdy nie zgubił Boga - swojego przewodnika; żeby Twoje stopy stąpały tylko po ścieżkach, które On dla Ciebie przygotował.

Cytaty zaczerpnięto z publikacji:
Ks. P. Pawlukiewicz, Księża na księżyc!