czwarty tydzień.jpg

Z dzisiejszego czytania:

„Błogosławiony Pan, Bóg Izraela, bo lud swój nawiedził i wyzwolił, i wzbudził dla nas moc zbawczą” (Łk 1, 68-69)

Refleksja:

„Pieśń Zachariasza porównać można do hymnu straży nocnej, która o świcie wita początek nowego dnia. Bardzo dobrze wpisuje się w to wielkie oczekiwanie. To pochwała Boga, który nawiedza swój lud, przynosząc mu odkupienie i zbawienie. Mesjasza wypatrują zarówno ci, którzy żyją dzisiaj, jak i ci, którzy umarli, a także ci, którzy dopiero przyjdą. On jest słońcem ludzkości. Dlatego Kościół odmawia pieśń Zachariasza każdego ranka, gdy wschodzące słońce rozprasza ciemności nocy.”
   „Chrystus rodzi się nie dla innych, tylko dla ciebie. On chce żebyś odtąd żył dla Niego, żył o wiele „bardziej”, o wiele autentyczniej niż dotąd i w ten sposób, przez swoje Narodzenie, daje życie Tobie. Chce, żebyś był mężem i kochał swoją żonę z miłości do Niego. Chce, żebyś spróbował spłacić kredyty wspólnie z Nim. Żebyś wycierpiał spokojnie to, co trzeba przecierpieć, a zadziałał tam, gdzie trzeba działać.”

Zadanie dla młodszych: Pomóż rodzicom przygotować kolację wigilijną.

Zadanie dla starszych: Poszukaj konkretnego, małego postanowienia na następny tydzień, które będzie pomagać Ci realizować szczęście w Twoim życiu, aby cud Bożego Narodzenia trwał jak najdłużej.

Cytaty zaczerpnięto z publikacji:
M. Pietrachowicz, Psychoterapia Ewangelią
Komentarze do codziennej liturgii słowa. Adwent, Edycja Świętego Pawła