ŚWIĘTEGO SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA 26 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepan, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego". Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.
2. Mimo nuty smutku dzisiejszego święta, nadal radujmy się czasem Bożego Narodzenia.. W wielu polskich kościołach kolędy tradycyjnie śpiewamy je aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, nazywanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.
3. Składane dziś na tacę w całej Polsce ofiary zostaną przeznaczone na Diecezjalny Fundusz Stypendialny.
4. W środę, 28 grudnia. Świętych Młodzianków Męczenników. Właśnie tego dnia w osobistych modlitwach pamiętajmy o dzieciach nienarodzonych. Jest to bowiem Dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.
5. W piątek, 30 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Jest to Dzień Modlitw o Swiętość Małżeństw i Rodzin. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.
6.W naszej parafii rozpocznę doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę po nowym roku. Skorzystajmy z okazji, aby porozmawiać o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Plan kolędy przedstawię 1 stycznia.
7. W sobotę 31 grudnia - zakończenie mijającego roku kalendarzowego. Zapraszam do udziału w nabożeństwie dziękczynno- przebłagalnym na godz. 16:00.
8. Msze św. Prasa.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Czwartek, 29 grudnia - św. Tomasz Becket (1118-1170), biskup i męczennik, który za wierność papieżowi i Kościołowi rzymskiemu oddał życie - poniósł śmierć męczeńską podczas sprawowanie Mszy Świętej; jest patronem Anglii i osób duchownych (wspomnienie dowolne).
Sobota, 31 grudnia - św. Sylwester I (285-335), 33. z kolei papież w dziejach Kościoła, który 21 lat zasiadał na Tronie Piotrowym w czasach, kiedy skończyły się prześladowania i Kościół rzymskokatolicki uzyskał wolność, mógł się swobodnie rozwijać (wspomnienie dowolne).