I stycznia 2023 ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Swiętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło i Początek naszego życia Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się
nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od zwiastowania, poprzez Betlejemską Noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.
2. Dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Świętego Pawła VI (Ust z 1967 r.) jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Okrucieństwo wojny ciągle mamy przed oczami, nasze dawne trudne doświadczenia przynaglają nas do otwarcia się na cierpienia bliskich nam narodów. Jako powołani do głoszenia wobec świata Chrystusowej Ewangelii, nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi - Jej niczego Bóg nie odmawia
3. U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!
4. W liturgii Kościoła ciągle przeżywamy tajemnice okresu Narodzenia Pańskiego. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus.
5. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca.
6.W piątek (6 stycznia) - uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Światowy Dzień pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Zgodnie z dawnym polskim zwyczajem- na drzwiach naszych domostw kreślimy imiona Mędrców ze Wschodu dodając cyfry Roku Pańskiego. Inna interpretacja podaje, że ten skrót C+M+B pochodzi z języka łacińskiego: Chrystus mansionem benedicat (Chrystus mieszkanie błogosławi). Zbiórka na tacę na potrzeby misji.
7.W NASZEJ PARAFII ROZPOCZYNAM ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE- KOLĘDĘ. Pamiętajmy, ze chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:
Wtorek- Hutki-Kanki,
Środa- Skałbania,
Czwartek i Sobota Ogrodzieniecka.
Następny Poniedziałek-Leśna.
8. Msze św. Prasa. Podziękowanie dla Barbary Kulik i Grzegorza Hajduły za prace przy parafii.
W dniu jutnejszym po Mszy świetej zbiórka Ministrantów.